Koniec badań Komisji watykańskiej

Watykańska komisja d/s fenomenu Medziugorja zakończyła swoje badania i wyniki zostały przedłożone papieżowi. Komisja została powołana w 2010 r. przez papieża Benedykta XVI i przewodniczył jej kard. Camillo Ruini. Najprawdopodobniej Ojciec święty Franciszeek zajmie w tym roku ostateczne stanowisko, jak twierdzi Kard. Vinko Puljić:

Czytaj więcej...

Co dzieli Watykan i "Ruini’owych widzących" w sprawie cudów w Medziugorju?

  • watykan

     Komisja badawcza do spraw objawień Matki Bożej w Medziugorju, której przewodniczy kardynał Camillo Ruini, w minionych dniach zakończyła przesłuchania widzących i do końca 2012 roku może być gotowa do przekazania swojej opinii Kongregacji Nauki Wiary, pod nadzorem której pracuje.

     Zgodnie ze źródłami, z którymi konsultowała się gazeta Foglio, na oficjalne oświadczenie trzeba będzie jednak poczekać. Byłe Święte Oficjum, choć przygotowuje się do obejrzenia wniosków, do których doszła Komisja, zamierza – jak się wydaje - jeszcze dość długo czekać z ogłoszeniem własnego werdyktu - nadprzyrodzone fenomeny nadal zresztą mają miejsce, a istnieje przekonanie, że nieroztropne jest powiedzenie czegoś, zanim fenomeny te się nie zakończą. W Watykanie panuje hasło „ostrożność”, a ono przetłumaczone na praktyczny język i decyzję oznacza "odroczenie sądu”.

Czytaj więcej...

Koniec badań Komisji jeszcze w 2012 r. ?

 

Z końcem 2012 roku również mogą zakończyć się emocje milionów ludzi na całym świecie.

  • 36b111

     14 lutego 2012 r. kardynał Vinko Puljic wypowiedział się dla włoskiej agencji prasowej ASCA informując, że Międzynarodowa Komisja powołana przez papieża Benedykta XVI do oceny autentyczności domniemanych objawień w Medziugorju, kierowana przez kardynała Camillo Ruiniego ma przedstawić ostateczną wersję sprawozdania do końca bieżącego roku.

 

„Jeszcze w tym roku chcemy zakończyć pracę i przedstawić naszą opinię papieżowi. Nie mogę mówić o tym co robi Komisja ponieważ jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy. Nasza praca trwa nadal. W tym roku jednak musimy zakończyć” – powiedział kardynał Pulijc.

Widząca Mirjana zeznawała w Watykanie w sprawie Medziugorja

  • mirj03

     W miniony weekend jeszcze jedna widząca z Medziugorja Mirjana Dragičević-Soldo zeznawała przed Międzynarodową Komisją badającą ten trwający już od ponad trzydziestu lat fenomen, podaje Večernji list, powołując się na źródło bliskie pracy tejże komisji. Ze względu na to, że prace komisji prowadzone są w ścisłej tajemnicy, szczegóły wypowiedzi widzącej nie są znane, tak samo jak i jej poprzedników. Z uwagi na dotychczasowe wypowiedzi, komisję watykańską interesują ogólne okoliczności od samego początku objawień Matki Bożej, aż do ich ponowienia.

Czytaj więcej...

W Watykanie przesłuchani zostali widząca Vicka i ojciec Jozo Zovko

  • vicka02

     Międzynarodowa Komisja ds. Medziugorja przy Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie, zorganizowała jeszcze jedno posiedzeniem na które, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, w celu złożenia oświadczenia wezwana została również widząca Vicka Ivanković-Mijatović. Oprócz niej, obecny był też były proboszcz medziugorski z czasów objawień ojciec Jozo Zovko, który również złożył swoje zeznania.

  • jozo01

Czytaj więcej...

Ivanka Ivanković przed watykańską komisją ds. Medziugorja

  • 350083

Ivanka Ivanković-Elez oświadczyła przed międzynarodową komisją ds. Medziugorja, że nadal ukazuje się jej Matka Boża.

 

Pisze: Silvije Tomašević

 

RZYM – „Matka Boża nadal do mnie przemawia”, miała oświadczyć Ivanka Ivanković-Elez przez międzynarodową komisją, mającą na celu zbadanie fenomenu rzekomych objawień Matki Bożej w Medziugorju, ujawnia dziś gazeta Messaggero. Ivanka Ivanković–Elez przed paroma dniami została przyjęta przed watykańską Komisją powołaną przed rokiem, na czele której znajduje się włoski kardynał Camillo Ruini, treść jej zeznań nie została jednak opublikowana.

Messaggero pisze, że Ivanka opowiedziała komisji o wszystkim co jej się przytrafia, że Matka Boża ukazuje się jej co roku 25 czerwca, od dnia kiedy dokładnie 30 lat temu Matka Boża po raz pierwszy ukazała się widzącym w Medziugorju.

Ivance, ponoć, Matka Boża powierzyła modlitwę za przyszłość rodzin. Messaggero nie ujawnia żadnych innych oświadczeń Ivanki przed watykańską Komisją, publikuje natomiast historyczne dane o Medziugorju. Gazeta publikuje również oświadczenie kardynała Ruini, przekazane przed paroma dniami korespondentowi pisma Večernji list.

„Jesteśmy jeszcze daleko od zakończenia pracy”, oświadczył Ruini, który dodał, że Komisja musi pracować w sposób tajny. Rezultaty swojej pracy komisja ogłosi Kongregacji Nauki Wiary, która wyciągnie wnioski i przedstawi je Papieżowi. Dopiero wtedy ujawnione zostanie do jakich rezultatów doszła komisja, która, jak się dowiadujemy, do złożenia kolejnego świadectwa powoła Vickę Ivanković.

 

Večernji list

 

Jak Kościół radzi sobie z Objawieniami maryjnymi

  • VATICAN LETTER

- „Papież chce rozstrzygającej konkluzji” – powiedział Salvatore Perrella, członek watykańskiej komisji nad objawieniami w Medziugorju, zaznaczając, iż praca ta dopiero się rozpoczyna. Dodał, że będzie to bardzo długi proces i sprawa do przeanalizowania jest poważna i bardzo złożona, ale jednocześnie nie jest niemożliwa do rozwiązania.

 

Czytaj więcej...

Członkowie Międzynarodowej Komisji ds. Medziugorja

 

     W dniu wczorajszym Centrum Prasowe Stolicy Świętej oświadczyło, że Międzynarodowa Komisja badająca Medziugorje zgromadziła się na swoją pierwszą sesję w dniu 26 marca bieżącego roku.

 

"Jak już oświadczono wcześniej - czytamy w komunikacie - prace Komisji będą odbywać się w dyskrecji, a jej wyniki zostaną przedłożone odpowiednim instancjom Kongregacji Doktryny Wiary."

 

Komunikat przedstawił następnie skład Komisji, której przewodniczy Kardynał Camillo Ruini, emerytowany Wikariusz Generalny Jego Świątobliwości dla Diecezji Rzymskiej:

 

Czytaj więcej...

Cuda w Medziugorju? Komisja papieska gotowa do badań.

Komisja pod przewodnictwem kardynała Ruini`ego przeegzaminuje słynne objawienia Maryjne.

18. III. 2010 r.

Andrea Tornielli

 

Watykan bada objawienia Maryjne w Medziugorju: Papież postanowił powierzyć kardynałowi Camillo Ruini`emu, byłemu Wikariuszowi diecezji rzymskiej i przewodniczącemu Cei (Konferencja Episkopatu Włoch), kierownictwo nad międzynarodową komisją badawczą. Wiadomość ta została oficjalnie potwierdzona wczoraj przez dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ojca Federico Lombardi`ego. Komisja składa się z ok. dwudziestu członków, którzy na zakończenie prac prześlą wyniki swoich badań do Kongregacji Nauki Wiary. Lombardi wyjaśnił, że "Komisja nie będzie podejmować ostatecznych decyzji, lecz jedynie przedstawi swoje wnioski - wystawi ocenę, używając terminu technicznego ? na podstawie której Kongregacja ustosunkuje się do całego zjawiska".

 

Czytaj więcej...

Kardynał Camillo Ruini, przewodniczącym komisji w sprawie Medziugorja

 

Czytaj więcej...