Ivanka Ivanković przed watykańską komisją ds. Medziugorja

  • 350083

Ivanka Ivanković-Elez oświadczyła przed międzynarodową komisją ds. Medziugorja, że nadal ukazuje się jej Matka Boża.

 

Pisze: Silvije Tomašević

 

RZYM – „Matka Boża nadal do mnie przemawia”, miała oświadczyć Ivanka Ivanković-Elez przez międzynarodową komisją, mającą na celu zbadanie fenomenu rzekomych objawień Matki Bożej w Medziugorju, ujawnia dziś gazeta Messaggero. Ivanka Ivanković–Elez przed paroma dniami została przyjęta przed watykańską Komisją powołaną przed rokiem, na czele której znajduje się włoski kardynał Camillo Ruini, treść jej zeznań nie została jednak opublikowana.

Messaggero pisze, że Ivanka opowiedziała komisji o wszystkim co jej się przytrafia, że Matka Boża ukazuje się jej co roku 25 czerwca, od dnia kiedy dokładnie 30 lat temu Matka Boża po raz pierwszy ukazała się widzącym w Medziugorju.

Ivance, ponoć, Matka Boża powierzyła modlitwę za przyszłość rodzin. Messaggero nie ujawnia żadnych innych oświadczeń Ivanki przed watykańską Komisją, publikuje natomiast historyczne dane o Medziugorju. Gazeta publikuje również oświadczenie kardynała Ruini, przekazane przed paroma dniami korespondentowi pisma Večernji list.

„Jesteśmy jeszcze daleko od zakończenia pracy”, oświadczył Ruini, który dodał, że Komisja musi pracować w sposób tajny. Rezultaty swojej pracy komisja ogłosi Kongregacji Nauki Wiary, która wyciągnie wnioski i przedstawi je Papieżowi. Dopiero wtedy ujawnione zostanie do jakich rezultatów doszła komisja, która, jak się dowiadujemy, do złożenia kolejnego świadectwa powoła Vickę Ivanković.

 

Večernji list