Dział Informacyjny

 

Aktualności

 

     Informujemy tu o bieżących wydarzeniach z Medziugorja. Część informacji jest zaczerpniętych z oficjalnej strony parafii Medziugorja: www.medjugorje.hr

Dowiadujemy się:

- kto odwiedza Sanktuarium;

- jakie świadectwa dają pielgrzymi;

a także o:

- pracy O.O. Franciszkanów,

- rekolekcjach,

- spotkaniach, itp.

W dziale tym można także dowiedzieć się o niektórych wydarzeniach z życia Kościoła oraz o aktualnościach dotyczących naszego kraju.

 

Hierarchowie o Medziugorju

 

     Warto przeczytać wypowiedzi księży kardynałów, arcybiskupów i biskupów, którzy na podstawie pobytu w Medziugorju, własnych przeżyć i refleksji opisują uczucia, które budzi w nich to niezwykłe miejsce modlitwy, oraz formułują swe oceny, dając tym samym własne świadectwa o Medziugorju.

 

Teologowie o Medziugorju

 

     Przedstawiamy tu opinie znanych naukowców, a także i badaczy fenomenu Medziugorja. W tym właśnie dziale możesz znaleźć fragmenty prac naukowych o objawieniach Matki Bożej oraz ciekawe artykuły.

 

Piszą o Medziugorju

 

     Zamieszczamy tu ciekawe artykuły, np. precyzujące prawdę, że objawienia w Medziugorju stanowią przedłużenie i rozwijają przesłania Fatimy. Prawdę tę wyraźnie sformułował papież Jan Paweł II, mówiąc do biskupa Pavlo Hnilicy: "Medziugorje to kontynuacja Fatimy. Realizacja Fatimy. Dzisiejszy świat zatracił poczucie nadprzyrodzoności, ale odnajduje je w Medziugorju poprzez modlitwę, post i spowiedź sakramentalną."

 

Świadectwa

 

     Tę piękną stronę redagują ci, których dotknęła czuła ręka Królowej Pokoju. Są to świadectwa ludzi, którzy nie chcieli trzymać w tajemnicy zmian, jakie zaszły w ich życiu. Pragnęli oni podzielić się z nami wszystkim co wyryła w ich sercu i duszy Matka Boża.

 

Odpowiadając na zarzuty

 

     Medziugorje, do którego od kilkunastu lat napływają miliony pielgrzymów, i w którym rodzą się wielkie duchowe i fizyczne owoce objawień, ma również wielu nieprzejednanych przeciwników. W tym dziale można zapoznać się z kompetentnymi odpowiedziami na zarzuty dotyczące fenomenu Medziugurja. Odpowiedź ta jest zgodna z aktualnym stanowiskiem Kościoła.

 

Pytania i odpowiedzi

 

     Z tego działu możesz zaczerpnąć kilku podstawowych informacji o parafii Medziugorje, objawieniach Matki Bożej Królowej Pokoju, a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane ze współczesnymi objawieniami. Istnieje u nas możliwość, aby Twoje pytanie i nasza odpowiedź pojawiły się w tym dziale pod warunkiem, że wiadomości których poszukujesz nie ma na portalu. W celu wysłania do nas pytania, skorzystaj z zakładki kontakty.

 

Z Watykanu

 

     Dział ten prezentuje nam aktualne poczynania Międzynarodowej Komisji Watykańskiej badającej fenomen Medziugorja, którą powołał Ojciec Święty Benedykt XVI.