XVIII MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW

 

PROGRAM REKOLEKCJI


8 lipca 2013, poniedziałek

14.00 – 18.00 Zgłoszenia uczestników (żółty budynek za kościołem)
18.00         POCZĄTEK REKOLEKCJI
Modlitwa różańcowa, Msza św., modlitwa o uzdrowienie i tajemnice chwalebne Różańca św.
 
9 lipca 2013, wtorek
08.30    Laudes w j. łacińskim i adoracja Najświętszego Sakramentu
09.00    Wykład, modlitwa 
12.00    Przerwa (Adoracja w ciszy)
15.30    Wykład, modlitwa 
18.00    Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)
 
10 lipca 2013, środa
08.30     Laudes w j. łacińskim i adoracja Najświętszego Sakramentu
09.00    Wykład, modlitwa 
12.00    Przerwa (adoracja w ciszy)
15.30    Wykład, modlitwa 
15.30    Przerwa, modlitwa
18.00    Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)
22.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
 
11 lipca 2013, czwartek
06.00    Różaniec na Górze Objawień
09.30    Wykład, modlitwa 
12.00    Przerwa (adoracja w ciszy)
15.30    Wykład, modlitwa 
18.00    Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu)
 
12 lipca 2010, piątek
06.00    Droga Krzyżowa na górze Križevac, Spowiedź
15.30     Modlitwa, rozważanie
18.00    Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Krzyża Pańskiego)
 
13 lipca 2013, sobota
08.30    Przejście na grób o. Slavka Barbaricia OFM, modlitwa
09.00    Wymiana doświadczeń, świadectwa
  
ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI – MSZA ŚW. O 12.00
Rekolekcje prowadzić będzie o. Miljenko Šteko, OFM


Rekolekcje dla księży poprowadzi o. Domagoj Runje (ur. 1973)
. Do nowicjatu franciszkanów, Prowincji Najświętszego Odkupiciela w Splicie, wstąpił w roku 1991. Następnie studiował teologię w Wyższym Seminarium Duchowym OO. Franciszkanów w Makarskiej oraz na Katolickim Wydziale Teologicznym w Zagrzebiu. Do zakonu wstąpił w roku 1998. Rok później rozpoczął studia w Papieskim Instytucie Biblijnym (Pontifìcio Istituto Biblico) w Rzymie, gdzie w roku 2003 otrzymał tytuł licencjata w zakresie nauk biblijnych, doskonaląc dalej swą specjalizację biblijną na Papieskim Uniwersytecie Antonianum (Pontifìcia Università Antonianum) w Rzymie. Na tej uczelni w roku 2007 obronił dysertację doktorską na temat „The People of God in the Temple Scroll" (Naród boży w Zwoju Świątynnym”. Po otrzymaniu tytułu doktora świętej teologii ze specjalizacją biblijną (doctor in sacra theologia cum specializatione biblica), w roku akademickim 2008/2009 rozpoczął prowadzenie wykładów na Katolickim Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Splicie. Poza pracą wykładowcy akademickiego oraz posługą kapłańską, o. Domagoj pełnił także obowiązki wychowawcy nowicjuszy. Bierze czynny udział w wielu sympozjach i rekolekcjach.


Zgłoszenia można przesłać poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. albo telefonicznie lub faxem: 00 387 36 651 999 (za Mariju Dugandžić).
Parafianie parafii Medziugorje, podobnie jak w latach ubiegłych, oferują księżom w trakcie rekolekcji bezpłatnie zakwaterowanie. Uprzejmie prosimy księży, którzy sami zorganizowali sobie nocleg u znajomych w Medziugorju, aby na swoim zgłoszeniu podali imię, nazwisko i numer telefonu rodziny, u której planują nocować. Księża, którzy nie mają możliwości bezpośredniego ustalenia zakwaterowania z daną rodziną, proszeni są o zaznaczenie tego na zgłoszeniu, a wówczas my zorganizujemy dla nich nocleg.
Koszty rekolekcji pokrywa odprawienie pięciu intencji mszalnych.
Należy wziąć ze sobą: celebret, albę i stułę, Pismo Święte.
Ponieważ nie wszyscy księża mają dostęp do Internetu i być może nie wiedzą o rekolekcjach w Medziugorju, prosimy organizatorów pielgrzymek, grupy modlitewne oraz centra pokoju, aby zamieściły tę informację we wszystkich dostępnych środkach przekazu, aby jak najwięcej księży mogło wziąć w nich udział. Prosimy również, aby, o ile jest to możliwe, materialnie wspomóc księży, którzy chcą przyjechać, a nie mają środków potrzebnych na pokrycie kosztów podróży (zakwaterowanie u rodzin w parafii jest bezpłatne).

Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względów organizacyjnych rejestracja Państwa udziału w rekolekcjach jest zakończona dopiero po otrzymaniu potwierdzenia. Jeśli nie otrzymali Państwo potwierdzenia oznacza to, iż nie dotarło do nas zgłoszenie – co jest równoznaczne z brakiem rejestracji – a to z powodu przesłania go na zły adres mailowy lub wysłania do nas e-maila zainfekowanego wirusem (taki list zostaje automatycznie zablokowany). Dlatego też pewność co do rejestracji udziału w rekolekcjach mogą mieć Państwo dopiero w chwili odebrania wysłanego przez nas potwierdzenia.