Rekolekcje "Magnificat" w Medziugorju

UZDROWIENIE W SERCU MARYI

DROGIE DZIECI !  38 LAT JUŻ JESTEM  Z  WAMI

Pielgrzymka do Medziugorja – IV REKOLEKCJE w MAGNIFICAT - 10 – 17 listopada 2019 r.

„Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem”  – abp Henryk Hoser.

Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI - REKOLEKCJI

1. 10.11.19 – (niedziela) – rozpoczęcie rekolekcji Mszą Świętą o godz. 7.30 w kaplicy św. S. Faustyny (włoskiej) w krypcie dolnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Po Mszy Świętej dla chętnych śniadanie (17zł) w Nowym Domu Sióstr przy parkingu dla autobusów (tzw. Zielony Dach). Noclegi za dodatkową opłatą (45zł) w pensjonacie „Promień” również przy parkingu dla autokarów. W przypadku większej ilości osób chętnych na nocleg przed wyjazdem zgłoszenia dokonają organizatorzy, dlatego prosimy o zaznaczenie tego faktu na formularzu zgłoszeniowym.

2. Przejazd non stop to znaczy bez noclegu, ale z przepisanymi postojami, autostradą praktycznie do samego Medziugorja, przez: Czechy - granica Gorzyczki, Słowację, Węgry, Chorwację, BiH do Medziugorja.

3. Od 11.11.19 (poniedziałek) do 16.11.19 (sobota) pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w Centrum Rekolekcyjnym „Magnificat” u widzącej Marii Pavlović-Lunetti. Pokoje 2-3-4 osobowe i apartamenty 5-osobowe, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie.

4. 11.11.19 - (poniedziałek) – rozpoczęcie rekolekcji, zakończenie 15.11.19 (piątek) wieczorem.

5. 16.11.19 - (sobota) – wyjazd z Medziugorja uzależniony od sytuacji na miejscu i możliwości spotkania z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu. Powrót non stop bez noclegu. Wywozimy pokój dla Polski i umocnienie przywożone przez powracających do domu pielgrzymów. 

6. 17.11.19 – (niedziela) - przyjazd do Krakowa w godzinach uzależnionych od wyjazdu z Medziugorja, po ok. 21 godzinach jazdy.

II. CENA PIELGRZYMKI - 520 zł i 80€ - obejmuje:

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 10.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 7000 zł, bagaż – 800 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).

2. Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe i apartamenty 5-osobowe. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.
4. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.
Cena nie zawiera opłaty: 10 zł i 150 - obligatoryjnie płatnej na miejscu pobytu za:

- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji w Medziugorju. Post do ustalenia na miejscu.

- tłumaczenia spotkań w Medziugorju,

- opiekę duszpasterską,

- materiały informacyjne,

- TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) – 10 zł.

Ponadto cena nie obejmuje osobistych, prywatnych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia, na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) – sugerowana kwota to 50€.

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest przy grupie 45 osób. W przypadku mniejszej ilości uczestników koszt może być zwiększony, o czym BP „Galeon” powiadomi Pielgrzymów najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem Pielgrzymki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf.

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE:
1) po wpłacie zaliczki 100 zł, gotówką w siedzibie BP „Galeon” lub przelewem na konto: BP„Galeon” Barbara Podpirka, 31-959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058 wpisując tytuł wpłaty: Medziugorje – Rekolekcje. Pozostałą kwotę 400 zł należy wpłacić nie wcześniej niż po 01.10. – do 15.10.2019r.

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    i  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf
Kwoty: w Euro i 10 zł na TFG są płatne na miejscu zbiórki.

 

IV.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, przejściowe i ciepłe. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, kobiety sukienki lub spódnice na niedzielę i święta, nieprzezroczyste ubrania, żadne firanki czy koronki. Spódnice i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne, obleśne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.

2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, podczas drogi w przydrożnych zajazdach na postoju, 2 x posiłek dziennie w Medziugorju, termosy, własne lekarstwa.

3. WALUTA - Euro (ok.50) na drobne zakupy, ofiarę na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne).

4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.

5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.

6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, kto ma brewiarz może zabrać bo będzie jutrznia, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym, 3 reklamówki jednorazówki na zbieranie śmieci.

7. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z Bośnią i Hercegowiną.

8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do Redakcji czy do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.        

9. DOKUMENT PODRÓŻY – do B i H wystarczy ważny dowód osobisty.

10. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki, proszone są o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.   

 

V. POBYT W MEDZIUGORJU – REKOLEKCJE:

Przebywamy na terenie Centrum Rekolekcyjnego i uczestniczymy w przygotowanym programie rekolekcji i min. w:

1. Międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.00  modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca Świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

2. Wspólne, modlitewne wejście na:

-  Podbrdo – Górę Objawień, gdzie Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,

-  Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.

3. Spotkaniach, konferencjach  i Adoracjach przygotowanych przez organizatorów.    

4. Sobota do południa - czas wolny w przypadku, gdy nie będzie możliwości spotkania z o. Jozo Zovko.

Kontakt i informacje: w Redakcji Echa – 501710620; 12/4130350, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , BP „Galeon” - 12/6422620

 

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY  I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ