Konstancin - Jeziorna

Jesteśmy Wspólnotą Wieczerników Modlitwy Królowej Pokoju w Konstancinie-Jeziornej.

W Medziugorju, byliśmy w różnym czasie i z różnymi wspólnotami, ale po powrocie każdy z nas starał się żyć na co dzień orędziami Królowej Pokoju. Po wizycie ojca Jozo w Polsce w czerwcu 2006 r. trafiliśmy do Czerwińskiej Wspólnoty Wieczerników. Tam mamy spotkania formacyjne, rekolekcje oraz możliwość pielgrzymowania do Medjugorie dwa razy w roku. Wspólnotowo modlimy się kilka razy w miesiącu, zawsze na kolanach, przed Najświętszym Sakramentem, z dużym różańcem w rękach z kamieni z Podbrdo. W jedności z Matką Bożą Królową Pokoju zdobywamy dla Niej parafię po parafii, rodzinę po rodzinie, serce po sercu.

 

W pierwsze czwartki miesiąca modlimy się w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie, w intencji duchowieństwa oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Rozpoczynamy o godz. 18.00 adoracją Najświętszego Sakramentu oraz odmawiamy różaniec w intencji kapłanów. O godz. 18.30 jest Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji kapłanów Na zakończenie modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

W pierwszy piątek miesiąca modlimy się w Parafii św. Józefa w Konstancinie-Mirkowie. Wieczernik rozpoczynamy o godzinie 18.00 Mszą św., bezpośrednio po Mszy jest Adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca dwom Sercom Jezusa i Maryi. O godzinie 21.00 łączymy się z Jasną Górą i śpiewamy Apel Jasnogórski. O 23.00 rozpoczyna się Droga Krzyżowa. Wieczernik kończy Msza św. o godz. 24.00 w intencji Triumfu Miłości Dwóch Serc Jezusa i Maryi w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Ten wieczernik to owoc pielgrzymki do Medjugorie z ks. Maciejem w maju 2006 roku.

 

W każdą II niedzielę miesiąca Wspólnota modli się w parafii Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie - Klarysewie przy ul. Słonecznej 5. Ten wieczernik we wrześniu 2006 r. zapoczątkował ks. Jan Szymborski, a proboszcz parafii ks. Fijałkowski kontynuuje do dnia dzisiejszego. O godzinie 18.00 jest Msza św., po niej następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, indywidualne błogosławieństwo oraz modlitwy z egzorcyzmem i odnowienie przymierza Chrztu Św., a także modlitwa poświęcenia wody, soli, świec, oleju, lekarstw, oraz dewocjonaliów.

 

W każdy IV czwartek miesiąca w kaplicy Palotyńskiego Domu Rekolekcyjnego w Konstancinie jest Wieczernik Modlitwy w intencji chorych. Rozpoczynamy o godz. 17.30 modlitwą różańcową w intencji chorych i cierpiących. O 18.00 jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, indywidualne błogosławieństwo oraz modlitwa wstawiennicza.

 

W kaplicy Domu Aktora Weterana w Konstancinie-Skolimowie trwa Nowenna przed Intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski . Od kwietnia 2008 r. jeden raz w miesiącu, o godz. 10.30 odprawiana jest Msza święta w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Wszechświata w sercach i rodzinach pensjonariuszy, pracowników i gości Domu Aktora.

 

Wszystkie wieczerniki są owocem pielgrzymek do Medjugorie. Osoby, które kochają Jezusa w Eucharystii, lubią słuchać i śpiewać pieśni Medjugorie oraz modlitwę różańcową serdecznie zapraszamy do wspólnej Modlitwy.

 

Kontakt oraz bliższe informacje: Zenobia Tuszyńska 0-609 715 200