Poznań

WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ POKOJU

Parafia Św. Wawrzyńca w Poznaniu - Księża Pallotyni,

ul. Przybyszewskiego 30

  • Gospa

Figura Matki Bożej przywieziona z Medziugorja w czerwcu 2006 r., umieszczona przed kościołem i poświęcona w październiku 2006 r.

 

     Spotkania Wspólnoty Królowej Pokoju na terenie Parafii Św. Wawrzyńca w Poznaniu (Księża Pallotyni) zostały zapoczątkowane we wrześniu 2005 roku. Grupa, która je zainicjowała składa się z 25 osób, trwających razem na modlitwie od blisko siedmiu lat, rozważających co tydzień w środę wszystkie tajemnice różańca św. Miejscem ich modlitewnych spotkań są domy rodzinne.

     Członkami Wspólnoty Królowej Pokoju są osoby, które w czasie swojego pobytu w Medziugorju odkryły na nowo lub po raz pierwszy wartość bycia chrześcijaninem i zapragnęły po powrocie do domu pogłębić swoje chrześcijańskie życie na drodze bardziej świadomego uczestnictwa w życiu sakramentalnym Kościoła oraz pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. W związku z tym grupa gromadzi się w dolnym kościele w I niedziele miesiąca na modlitwie wspólnotowej, której centrum stanowi Eucharystia, poprzedzona godzinnym przygotowaniem do niej poprzez rozważania 10-ciu tajemnic różańca św. Po Mszy św. trwamy w dziękczynieniu adorując Najświętszy Sakrament.

Od listopada 2010 r. modlitwa ta kontynuowana jest w kaplicy na terenie parafii Św. Ojca Pio.
Od czerwca 2009 r. rozpoczęły się co miesiąc (oprócz lipca i sierpnia) czuwania modlitewne w intencji kapłanów i są one kontynuowane w Kaplicy Bożego Miłosierdzia na terenie parafii Św. Wawrzyńca.

    Wspólnota Królowej Pokoju pragnie realizować ewangeliczne wezwania płynące z Medziugorja, a w szczególności wezwanie do MODLITWY O POKÓJ W NASZYCH SERCACH, W NASZYCH RODZINACH I NA CAŁYM ŚWIECIE i do MODLITWY W INTENCJACH MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POKOJU. Członkowie wspólnoty pragną własnym życiem potwierdzać prawdę Ewangelii i świadczyć o tym co stało się ich udziałem za przyczyną Królowej Pokoju, zostawiając stosownym komisjom kościelnym ocenę wydarzeń mających miejsce w Medziugorju pod kątem ich nadprzyrodzoności.

 

     Raz do roku - w okresie Wielkiego Postu - członkowie grupy (a także osoby chętne spoza niej) mogą uczestniczyć w rekolekcjach organizowanych przez Wspólnotę. TAK, JAK LUDZIE ŻYJĄCY W CZASACH OBJAWIEŃ FATIMSKICH STARALI SIĘ NIEZWŁOCZNIE ODPOWIADAĆ NA WEZWANIA PŁYNĄCE Z FATIMY, TAK I MY ŻYJĄCY - TU I TERAZ - CHCEMY, JAK TYLKO TO POTRAFIMY, ODPOWIEDZIEĆ NA WEZWANIA PŁYNĄCE Z MEDZIUGORJA, PRAGNĄC PRZY TYM, BY NASZE ŻYCIE POTWIERDZAŁO ICH PRAWDĘ.

  • clip1_image002
  • clip_image002

 "Drogie dzieci! (...) Bóg jest samym pokojem, dlatego przybliżcie się do Niego w waszej osobistej modlitwie i potem żyjcie pokojem w waszym sercu. Wtedy pokój z waszego serca popłynie jak rzeka na cały świat. Nie mówcie o pokoju, ale czyńcie pokój !” (Orędzie z dnia 25.02.1991 r.)

 

WSZYSTKICH, KTÓRZY SWYM SERCEM PRAGNĄ ODPOWIEDZIEĆ
NA WEZWANIE DO MODLITWY O POKÓJ I W INTENCJACH KRÓLOWEJ POKOJU
ZAPRASZAMY DO KAPLICY NA TERENIE
PARAFII PW. ŚW. OJCA PIO Z PIETRELCINY
Poznań, ul. Wańkowicza 2a (Strzeszyn Grecki)

W I NIEDZIELE MIESIĄCA

początek modlitwy:
godz.15.30
RÓŻANIEC
MSZA ŚW.
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Po modlitwie zapraszamy na spotkanie przy kawie w salce obok kaplicy.

  • clip2_image002

"Drogie dzieci! (...) Módlcie się i pośćcie, miejcie serce pełne miłosierdzia. Nie zapominajcie o swych pasterzach. Módlcie się o to, by się nie pogubili, by trwali w moim Synu, aby byli dobrymi pasterzami dla swego stada." (Orędzie z dnia 18 marca 2009 r.)

 

WSZYSTKICH, KTÓRZY SWYM SERCEM PRAGNĄ ODPOWIEDZIEĆ
NA WEZWANIE DO MODLITWY ZA KAPŁANÓW
ZAPRASZAMY DO KAPLICY BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Parafia Św. Wawrzyńca w Poznaniu, Księża Pallotyni, ul. Przybyszewskiego 30

  • pieta

TERMINY CZUWAŃ W INTENCJI KAPŁANÓW
w piątki:
22 października
19 listopada 2010r.,
17 grudnia 2010r.,
21 stycznia 2011r.,
18 lutego 2011r.,
18 marca 2011r.,
30 kwietnia 2011r.
(Noc Miłosierdzia - wyjątkowo z soboty/niedzielę i wtedy Eucharystia o godz. 24.00),
20 maja 2011r.,
17 czerwca 2011r.

 

 Plan czuwania:
21.00 - Apel Jasnogórski i wystawienie Najświętszego Sakramentu,
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
1 część różańca zakończona Litanią do Chrystusa Kapłana i Ofiary
22.00 - Adoracja prowadzona przez kapłana przeplatana ciszą i śpiewem
23.00 - Eucharystia w intencji kapłanów (imiona kapłanów można napisać na kartkach)

Od 21.15 – 22.45 możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania

 

Animator: Hanka Czyżewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Grupa współpracująca z: www.margaretka.org.pl