20. Międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów

 

Medziugorje

 

20. Międzynarodowe rekolekcje dla kapłanów odbędą się w Medziugorju w dniach

od 6 do 11 lipca 2015 roku.

 

Temat: „Pokόj wam!“ (J 20,21)

 

„W szkole Matki Bożej“

 

 

 

PROGRAM REKOLEKCJI

6 lipca 2015, poniedziałek

16.00 – 18.00 Zgłoszenia uczestników (żółty budynek za kościołem)

18.00 POCZĄTEK REKOLEKCJI

Modlitwa różańcowa, Msza św., modlitwa o uzdrowienie i tajemnice chwalebne Różańca św.

 

7 lipca 2015, wtorek

09.00Adoracja Najświętszego Sakramentu

09.30Wykład, modlitwa

12.00Przerwa (Adoracja w ciszy)

15.30Wykład, modlitwa

18.00Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)

22.00Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

8 lipca 2015, środa

09.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

09.30Wykład, modlitwa

12.00Przerwa (adoracja w ciszy)

15.30Wykład, modlitwa

15.30Przerwa, modlitwa

18.00Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, tajemnice chwalebne różańca)

 

9 lipca 2015, czwartek

06.00Różaniec na Górze Objawień

10.00Wykład, modlitwa

12.00Przerwa (adoracja w ciszy)

15.30Wykład, modlitwa

18.00Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu)

 

10 lipca 2015, piątek

06.00Droga Krzyżowa na górze Križevac, Spowiedź

15.30 Modlitwa, rozważanie

18.00Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św., adoracja Krzyża Pańskiego)

 

 

11 lipca 2015, sobota

08.30Przejście na grób o. Slavka Barbaricia OFM, modlitwa

09.00Wymiana doświadczeń, świadectwa

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI – MSZA ŚW. O 11.00


 

Wykładowcą na rekolkcjach kapłańskich jest o. Ivan Mandurić, który urodził się w 1962 r. w miejscowości Posušje, gdzie ukończył szkołę podstawową i średnią. Później ukończył studia architektoniczne w Zagrzebiu, po czym przez kilka lat walczył w Wojnie Domowej, a następnie kilka lat pracował w służbach państwowych. Pracował również w sektorze prywatnym jako architekt. W wieku 37 lat, w 1999 roku, wstąpił do Zakonu Jezuitów. Dziesięć lat później, w 2009 roku, został wyświęcony na kapłana. Teologię studiował w Zagrzebiu i Rzymie. Po przyjęciu święceń kapłańskich, pierwszy rok swojej posługi kapłańskiej spędził jako wikary w parafii Jordanovac, a rok później, latem 2010 roku, przejął duszpasterstwo młodzieży Towarzystwa Jezusowego w bazylice Serca Jezusowego w Zagrzebiu, gdzie pełni służbę aż po dziś dzień. Szczególnie jest zaangażowany w pracę stowarzyszenia Katolickie Centrum Studenckie jako jego prezes i opiekun duchowy. W ramach tego stowarzyszenia osobiście angażuje się w liczne programy formacyjne dla młodzieży.

 

 

Zgłoszenia można przesłać poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. albo telefonicznie lub faxem: 00 387 36 651 999 (za Mariju Dugandžić).

Parafianie parafii Medziugorje, podobnie jak w latach ubiegłych, oferują księżom w trakcie rekolekcji bezpłatnie zakwaterowanie. Uprzejmie prosimy księży, którzy sami zorganizowali sobie nocleg u znajomych w Medziugorju, aby na swoim zgłoszeniu podali imię, nazwisko i numer telefonu rodziny, u której planują nocować. Księża, którzy nie mają możliwości bezpośredniego ustalenia zakwaterowania z daną rodziną, proszeni są o zaznaczenie tego na zgłoszeniu, a wówczas my zorganizujemy dla nich nocleg.

Koszty rekolekcji pokrywa odprawienie pięciu intencji mszalnych.

Należy wziąć ze sobą: celebret, albę i stułę, Pismo Święte.

Ponieważ nie wszyscy księża mają dostęp do Internetu i być może nie wiedzą o rekolekcjach w Medziugorju, prosimy organizatorów pielgrzymek, grupy modlitewne oraz centra pokoju, aby zamieściły tę informację we wszystkich dostępnych środkach przekazu, aby jak najwięcej księży mogło wziąć w nich udział. Prosimy również, aby, o ile jest to możliwe, materialnie wspomóc księży, którzy chcą przyjechać, a nie mają środków potrzebnych na pokrycie kosztów podróży (zakwaterowanie u rodzin w parafii jest bezpłatne).

 

Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względów organizacyjnych rejestracja Państwa udziału w rekolekcjach jest zakończona dopiero po otrzymaniu potwierdzenia. Jeśli nie otrzymali Państwo potwierdzenia oznacza to, iż nie dorało do nas zgłoszenie – co jest równoznaczne z brakiem rejestracji – a to z powodu przesłania go na zły adres mailowy lub wysłania do nas e-maila zainfekowanego wirusem (taki list zostaje automatycznie zablokowany). Dlatego też pewność co do rejestracji udziału w rekolekcjach mogą mieć Państwo dopiero w chwili odebrania wysłanego przez nas potwierdzenia.