22. Międzynarodowe Spotkanie Osób Prowadzących Medziugorskie Centra Pokoju oraz Grupy Modlitewne, Pielgrzymkowe i Charytatywne

Medziugorje

22. Międzynarodowe Spotkanie Osób Prowadzących Medziugorskie Centra Pokoju oraz Grupy Modlitewne, Pielgrzymkowe i Charytatywne związane z Medziugorjem odbędzie się w Medziugorju w dniach od 2 do 6 marca 2015 roku. Temat spotkania brzmi:

 

Pokόj wam!" (J 20,21)

 W szkole Matki Bożej

 

 

 

PROGRAM

Poniedziałek, 2. 03. 2015

15,00   Rejestracja uczestników

17,00   Modlitwy wieczorne w kościele

 

Wtorek, 3. 03. 2015

9,00     Adoracja Najświętszego Sakramentu

9,30     Wykład, rozmowa

            Przerwa

11,00   Spotkanie i rozmowa z wykładowcą

15,00   Praca w grupach językowych

17,00   Modlitwy wieczorne w kościele

21,00   Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Środa, 4. 03. 2015

9,00     Adoracja Najświętszego Sakramentu

9,30     Wykład, rozmowa

            Przerwa

11,00   Spotkanie i rozmowa z wykładowcą

14,00   Modlitwa na Križevacu

17,00   Modlitwy wieczorne w kościele

20,30   Spotkanie z proboszczem

 

Czwartek, 5. 03. 2015

9,00     Adoracja Najświętszego Sakramentu

9,30     Wykład, rozmowa

            Przerwa

11,00   Spotkanie i rozmowa z wykładowcą

12, 30  Wspólny obiad

15,00   Modlitwa na Górze Objawień

17,00   Modlitwy wieczorne w kościele

 

Piątek, 6. 03. 2015

9,00     Adoracja Najświętszego Sakramentu

          9.30     Wymiana doświadczeń, Msza św.


Wykładowcą na rekolekcjach jest o. Marinko Šakota, proboszcz parafii Medziugorje.

 

 

O. Marinko Šakota urodził sięw Čitluku w 1968 r., gdzie ukończył  szkołę podstawową, jak rownież pierwszą klasę szkoły średniej. Po wybraniu powołania franciszkańskiego, rozpoczął nauki w seminarium duchownym w miejscowości Visoko, gdzie ukończył dwie klasy licealne. Pozostałe dwie klasy ukończył w Dubrowniku, gdzie rownież zdał maturę. Habit franciszkański przywdział 15. lipca 1987 r. w Humcu, w którym odbył roczny nowicjat. Studia filozoficzne i teologiczne rozpoczął w Sarajewie na uczelni Teologii Franciszkańskiej (1989-1990), kontynuował je w Zagrzebiu na Wyższej Szkoły Jezuitów (1990-1992), dyplom zaś uzyskał w 1995 roku w Fuldzie w Niemczech. Śluby wieczyste złożył w 1993 roku w miejscowościŠiroki Brijeg. Diakonem został w Zagrzebiu w roku 1996, tego samego roku został także kapłanem we Frohnleiten. Służbę rozpoczął od rocznego pobytu w klasztorze franciszkańskim w Innsbrucku, następnie był pomocnikiem duchowym w Frohnleiten oraz kapelanem w Augsburgu. Przez trzy lata pełnił służbę jako kapelan w Mostarze, a przez siedem lat był proboszczem parafii w Gradniciach. Od września 2010 roku jest kapelanem parohii w Medziugorju.

 

 

22. Międzynarodowe Spotkanie Osób Prowadzących Medziugorskie Centra Pokoju oraz Grupy Modlitewne, Pielgrzymkowe i Charytatywne odbędzie się w nowej sali spotkań w Medziugorju, w dniach od 2 do 6 marca 2015 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też prosimy, by swój przyjazdzgłosić jak najwcześniej. Zgłoszenia można dokonać pod numerem faxu 00387 36 651 999 lub drogą mailową na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względów organizacyjnych rejestracja Państwa udziału w rekolekcjach jest zakończona dopiero po otrzymaniu potwierdzenia. Jeśli nie otrzymali Państwo potwierdzenia oznacza to, nie dorało do nas zgłoszenieco jest równoznaczne z brakiem rejestracji – a to z powodu przesłania go na zły adres mailowy lub wysłania do nas e-maila zainfekowanego wirusem (taki list zostaje automatycznie zablokowany). Dlatego też pewność co do rejestracji udziału w rekolekcjach mogą mieć Państwo dopiero w chwili odebrania wysłanego przez nas potwierdzenia.

 

 

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne dla wszystkich grup językowych. Koszt udziału wynosi 50 EURO od osoby. W cenę wliczone zostały wszystkie koszty organizacyjne (wykładowcy, tłumaczenie symultaniczne oraz wspólny obiad ostatniego dnia). Po uiszczeniu opłaty na początku spotkania każdy z uczestników otrzyma akredytację, która umożliwia wzięcie udziału w programie spotkania. Zakwaterowanie w Medziugorju uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Ponieważ nie mamy możliwości skontaktowania się z każdym z potencjalnych uczestników, prosimy organizatorów pielgrzymek, przewodników, prowadzących Centra Pokoju oraz grupy modlitewne i charytatywne o zawiadomienie wszystkich zainteresowanych udziałem.

 

Cieszymy się, że będziemy mogli się z Wami spotkać!


ZAPROSZENIE DLA UCZESTNIKÓW                  

 

Na temat fenomenu Medziugoria powstało na świecie wiele rozmaitych publikacji. Chcielibyśmy całą tę różnorodność zgromadzić i zachować w archiwum Centrum Informacyjnego Medziugorie. Dlatego prosimy o przywiezienie ze sobą do Medziugoria lub dostarczenie inną drogą:

1. czasopism, broszur, gazet, książek, zapisów audio i video oraz innych publikacji z Państwa kraju – jeśli to możliwe, w dwóch egzemplarzach 

2. osoby lub organizacje posiadające prywatne archiwum związane z wydarzeniami medziugorskimi prosimy o – jeśli to możliwe – dostarczenie oryginałów i/lub kopii, i/lub choćby listy pozycji znajdujących się w zbiorze.

 

Prosimy o podanie imienia i nazwiska lub nazwy organizacji oraz adresu i danych osoby kontaktowej.

 

Materiały prosimy dostarczyć na następujący adres:

INFORMATIVNI CENTAR „MIR"MEĐUGORJE

ZA ARHIV, MARIJA DUGANDŽIĆ

Gospin trg 1, 88266 Međugorje

Bośnia i Hercegowina            

 

Prosimy o przekazanie naszej prośby wszystkim znanym Państwu osobom zajmującym się działalnością wydawniczą, wiążącą się z wydarzeniami medziugorskimi.

Dziękujemy za wszystko!