II Międzynarodowe rekolekcje dla lekarzy i służby zdrowia

2. MIĘDZYNARODOWE REKOLEKCJE DLA LEKARZY I PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA

Temat: Odnowa duchowa duszy i ciała

Medjugorje

 

Międzynarodowe rekolekcje dla lekarzy i pracowników służby zdrowia odbędą się w Medziugorju od 28 do 31 maja 2014 r.

PROGRAM:

 

Środa, 28 maja 2014 r.

14.00 Zgłoszenia uczestników (żółty budynek za kościołem)

17.00 Wprowadzenie do rekolekcji

18.00 Modlitwy wieczorne (różaniec, Msza św…)

 

Czwartek,, 29 maja 2014 r.

09. 00 Modlitwa poranna

Wykład, świadectwa

14. 00 Droga Krzyżowa na górze Križevac

18.00 Modlitwy wieczorne

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Piątek, 30 maja 2014 r.

8. 00 Różaniec na Górze Objawień

11.00 Wykład, świadectwa

12.00 Adoracja w ciszy

15. 30 Wykład, świadectwa

18.00 Modlitwy wieczorne

Adoracja Krzyża Pańskiego

 

Sobota, 31 maja 2014 r.

9.00 Modlitwa poranna

9. 30 Wykład

10.30 Wymiana doświadczeń, świadectwa

12.00 ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI – MSZA ŚW.

 

Wykładowcami tegorocznego spotkania będą:

 

O. Kornelije Marko Glogović urodził się w 1976 r. w Zagrzebiu. Po ukończeniu liceum klasycznego, przenosi się do Polski, gdzie kończy studia teologiczne przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, po czym zostaje diakonem. W roku 2002 przyjmuje w katedrze zagrzebskiej święcenia kapłańskie. Natomiast w 2003 r. założył Apostolat Dla Życia, ruch religijny, opierający się na wspólnotach modlitewnych. Prowadzi parafialne wspólnoty modlitewne, jest nauczycielem duchownym zakonnic, był na stanowisku sekretarza Chorwackiej Prowincji Zakonu Paulinów, jest duhovnikiem Stowarzyszenia Gabriel oraz założycielem i prowadzącym paulinskiego Centrum Dla Nienarodzonego Życia – "Betlehem", jak również wspólnot modlitewnych w intencji nienarodzonych "Treće srce" ("Trzecie serce"). Obecnie pełni służbę prowincjała Chorwackiej Prowincji Zakonu Paulinów.

O. Marinko Šakota urodził sięw Čitluku w 1968 r., gdzie ukończył szkołę podstawową, jak rownież pierwszą klasę szkoły średniej. Po wybraniu powołania franciszkańskiego, rozpoczął nauki w seminarium duchownym w miejscowości Visoko, gdzie ukończył dwie klasy licealne. Pozostałe dwie klasy ukończył w Dubrowniku, gdzie rownież zdał maturę. Habit franciszkański przywdział 15. lipca 1987 r. w Humcu, w którym odbył roczny nowicjat. Studia filozoficzne i teologiczne rozpoczął w Sarajewie na uczelni Teologii Franciszkańskiej (1989-1990), kontynuował je w Zagrzebiu na Wyższej Szkoły Jezuitów (1990-1992), dyplom zaś uzyskał w 1995 roku w Fuldzie w Niemczech. Śluby wieczyste złożył w 1993 roku w miejscowości Široki Brijeg. Diakonem został w Zagrzebiu w roku 1996, tego samego roku został także kapłanem we Frohnleiten. Służbę rozpoczął od rocznego pobytu w klasztorze franciszkańskim w Innsbrucku, następnie był pomocnikiem duchowym w Frohnleiten oraz kapelanem w Augsburgu. Przez trzy lata pełnił służbę jako kapelan w Mostarze, a przez siedem lat był proboszczem parafii w Gradniciach. Od września 2010 roku jest kapelanem parohii w Medziugorju.


Rekolekcje odbędą się w sali za kościołem. Koszt uczestnictwa to 40 euro od osoby. Zgłoszenia można przesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub fax: 00387 36651 999 (z dopiskiem „za Mariju Dugandžić"). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o przesyłanie zgłoszeń jak najszybciej. Uczestników rekolekcji prosimy również o zapewnienie sobie zakwaterowania w Medziugorju we własnym zakresie.

 

Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względów organizacyjnych rejestracja Państwa udziału w rekolekcjach jest zakończona dopiero po otrzymaniu potwierdzenia. Jeśli nie otrzymali Państwo potwierdzenia oznacza to, iż nie dotarło do nas zgłoszenie – co jest równoznaczne z brakiem rejestracji – a to z powodu przesłania go na zły adres mailowy lub wysłania do nas e-maila zainfekowanego wirusem (taki list zostaje automatycznie zablokowany). Dlatego też pewność co do rejestracji udziału w rekolekcjach mogą mieć Państwo dopiero w chwili odebrania wysłanego przez nas potwierdzenia.