JE John Barwa

JE John Barwa

Do Medziugorja po raz pierwszy przyjechał John Barwa z Indii, arcybiskup archidiecezji Cuttack Bhubaneswar w Orisi. Archidiecezja, którą zarządza liczy 11 milionów mieszkańców, z czego 70 000 katolików. Przyjechał do Medziugorja z grupą 43 Chińczyków, z których niektórzy mieszkają w Ameryce, Kanadzie, Malezji i Hong-Kongu. Mówi, że Medziugorje jest znane na całym świecie.

„Pierwsze wrażenia są naprawdę cudowne. To jest miejsce gdzie matka Maryja w rzeczywistości jest obecna. Także ludzie zachowują się tutaj zgodnie z tym uczuciem, z uczuciem, że Maryja jest naszą matką i jesteśmy gotowi dzielić się tym doświadczeniem ze wszystkimi pielgrzymami. Dlatego jestem bardzo dumny z Medziugorja i bardzo szczęśliwy” 

Arcybiskup podkresliłł, że w Medziugorju największe wrażenie wywarły na nim spowiedzi:

„Tutaj spowiedzi nie są powierzchowne, lecz głębokie. Gdy słuchałem spowiedzi mogłem poczuć szczerość, głębię, to jest mocne i wielkie doświadczenie. Tu mają miejsce nawrócenia. Matka Boża zachęca nas do nawrócenia, spowiedzi i tutaj to odnajduję. Ludzie, którzy latami się nie spowiadali tu głęboko tego doświadczają i wtedy dochodzi do zmiany, przeobrażenia.”