JE Giacomo Babini

 

Medziugorje

 

"Nie jest błędnym, z punktu widzenia doktrynalnego, twierdzenie iż Islam i Mahomet są satanistycznymi. Tak bowiem należy określić program zakładający podbicie Rzymu oraz oddzielenie nas od Boga. W taki sposób wypowiada się emerytowany biskup diecezji Grosseto, J.E. Giacomo Babini. Dodaje on następnie: ?Nie twierdzę, że Islam to sam diabeł. Ryzykowalibyśmy w ten sposób szukanie go w każdym miejscu. Z całą pewnością jednak, w Mahomecie i jego Islamie ukryty jest diabelski plan, którego celem jest odseparowanie nas od Boga. Z tego powodu poprawnym jest mówienie o Islamie jako satanistycznym. To samo odnosi się do komunizmu, który pogardza religią".

- A więc islam jest zagrożeniem?

"Bez wątpienia. Religia założona przez Mahometa jest przepojona gwałtem. Jej celem jest zwycięstwo, a jakiekolwiek sygnały dialogu z jej strony są fałszywe. Myślę, że chrześcijanie powinni ponownie odkryć ducha, który poprowadził ich do historycznego zwycięstwa w bitwie pod Lepanto przeciwko islamskiemu inwazorowi. Innym, ideologicznym wrogiem jest komunizm, który ze swojej natury dąży do zniszczenia religii. Nie do pomyślenia jest zatem, aby katolik mógł być jednocześnie komunistą, albo nawet sympatyzował z tą ideologią, która jest jego naturalnym wrogiem. Katolicyzm i komunizm są antytetyczne, przeciwstawne".

- Biskup ogłasza koniec Islamu.

"W krajach islamskich można łatwo dostrzec drastyczne sprzeczności. Niewielka grupa bogaczy zabawia się w najlepsze, konstruując faraońskie drapacze chmur, podczas gdy zdecydowana większość, biedni ludzie umierają z głodu. Reżimy islamskie, podobnie jak i komunistyczne, skazane są na wybuch wewnętrzny do którego nieuchronnie prowadzą gnieżdżące się w ich łonie rozbieżności".

- Jak zatem należy z nimi postępować?

"Z Islamem należy stosować teologię <silnej ręki> oraz pokojową, ale zerową tolerancję. Podobnie też i z komunizmem. Niestety Kościół czasami ucieka się w dialogu z Islamem do samobójczych kompromisów, a przecież taki dialog jest niemożliwy, a w każdym razie bezowocny i prowadzi do nikąd."

- W jakim sensie Islam i komunizm są satanistyczne?

"Nigdy nie wpadałem w skrajności i nie dopatrywałem się szatana we wszystkich rzeczach, ale z drugiej strony, niektórzy biskupi dopuścili się zaniedbań w tej materii, zapominając kompletnie o Szatanie. Obecność Złego przejawia się nie tylko w fetorze siarki, ale w tym wszystkim co oddala nas od Boga. Tak więc, jeśli Mahomet przyszedł po to, aby głosić brutalne oderwanie nas od Chrystusa, to jasne jest, że jego zamiar można nazwać szatańskim. To samo można powiedzieć o dyktaturze marksistowskiej. Zauważam, że w dzisiejszych kazaniach kapłańskich mówi się dużo o socjologii itp., a całkowicie zapomina się o rzeczach ostatecznych. Gdybyśmy mieli jasne spojrzenie na te ważne sprawy, uniknęlibyśmy w życiu wielu grzechów."

- Co Ekscelencja sądzi o Medziugorju?

"Respektuję słuszną i zasadną rozwagę, z jaką Kościół postępuje. Ale to nie przeszkadza mi wierzyć w Medziugorje, na podstawie jego owoców. Tak liczne nawrócenia i spowiedzi są dowodem na Bożą obecność i wykluczają jakąkolwiek manipulację, czy spisek. Kiedy pojawia się Maryja, nie może być mowy o fałszerstwie. Wystarczyłoby zobaczyć jak wiele dobra Medziugorje dokonało za pomocą Radia Maryja. Stacja ta, której dyrektorem jest ojciec Livio, doskonały kaznodzieja, czyni tak wiele dla dobra chrześcijan. Gdyby wszystko było fałszerstwem, Radio Maryja nie powstałoby. Radio to, jest dzisiaj punktem odniesienia dla katolików".

 

Rozmawiał Bruno Volpe

 

źródło: http://www.pontifex.roma.it/