Grassroots films w Medziugorju

 

Zespół ludzi ze studia filmowego Grassroots Films zakończył już etap zdjęć i gromadzenia materiałów do nowej produkcji filmowej o Medziugorju.

  • grassroots

Obecnie trwają prace montażowe i post-produkcyjne nad tym projektem. Będzie on najprawdopodobniej sfinalizowany w drugiej połowie tego roku. Powyżej na zdjęciach widać część ekipy razem z Mirianą, której świadectwa zostaną właśnie zawarte w nowym filmie.

Wytwórnia filmowa Grassroots Films powstała w 2002 roku obok domu św. Franciszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Był to czas wyjątkowo trudny - rok po zamach terrorystycznych na Wieże World Trade Center, kiedy to szczególnie dużo mówiono o nienawiści, agresji, przemocy, w mediach dominował właśnie ten negatywny przekaz. Celem nowo powstającego studia filmowego było tworzenie czegoś zupełnie innego. Chodziło o kreowanie dobrych obrazów i tym samym promowanie dobrych wartości we współczesnym świecie. Początki były bardzo skromne. Pierwsze krótkometrażowe filmy, które powstały to chociażby „God in the streets of New York" (materiał o Procesji Eucharystycznej drogami Nowego Jorku) czy „The Fishers of men" (Rybacy Ludzi - ukazujący specyfikę powołania kapłańskiego).

Największym dotychczasowym sukcesem wytwórni jest film „The Human Experience" (Wszystko o człowieku). To wyjątkowy dokument ukazujący prawdziwą historię dwóch braci, którzy nie mieli łatwego dzieciństwa - pochodzili z rozbitej rodziny i wychowywali się właśnie w domu św. Franciszka w Nowym Jorku. Pewnego dnia postanowili, że udadzą się w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości - odpowiedzi na pytania: Kim jestem? Po co żyję? Jaki jest sens mojego życia? Mieszkając z bezdomnymi na ulicach Nowego Jorku, pracując jako wolontariusze w sierocińcu w Peru w Ameryce Południowej oraz żyjąc we wspólnocie trędowatych w Ganie w Afryce doświadczają tego, że życie jest darem. Można się nim cieszyć i dostrzegać jego wielką wartość niezależnie od okoliczności w jakich człowiek się znajduje. Film w wyjątkowy sposób porusza serca oraz skłania do refleksji nad sensem ludzkiej egzystencji.

Poniżej zamieszczamy link do zwiastuna filmu:

zwiastun

Film „The Human Experience" został niedawno wydany w Polsce na DVD razem z książką, w której zawarte są świadectwa młodych ludzi. 17 osób z całej Polski podzieliło się swoim doświadczeniem wiary i relacji z Bogiem. Poruszające historie zawarte w tej książce razem z filmem sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowa pozycja.

 

"Błogosławię twórcom tego filmu i wszystkim, którzy organizują projekcje"

kardynał Stanisław Dziwisz

"Gorąco polecam"
Radosław Pazura

Film razem z książką można zamówić na stronie: www.poloniaexperience.pl

 

GORĄCO POLECAMY