Obraz z kamery na Podbrdo

 

     Objawienia w Medziugorju rozpoczęły się 24 czerwca 1981 roku. Tego dnia sześcioro widzących zobaczyło, na wzgórzu zwanym Podbrdo, Matkę Bożą. Obiecała Ona im na początku objawień przekazanie 10 tajemnic. Do tej pory 10 tajemnic otrzymały 3 osoby: Mirjana Dragicević-Soldo, Ivanka Ivanković-Elez i Jakov Čolo.

     Mirjana Dragicević-Soldo objawienia miała od 24.6.1981r. do 25.12.1982r. Właśnie 25 grudnia 1982 r. Matka Boża powierzywszy jej dziesiątą tajemnicę powiedziała, że przez całe życie będzie miała objawienie raz w roku - każdego 18. marca. Intencją modlitewną, którą powierzyła jej Matka Boża, jest modlitwa za niewierzących - tych, którzy nie poznali miłości Bożej.

     Ivanka Ivanković-Elez codzienne objawienia miała do 7.05.1985 r. Tego dnia Matka Boża powierzywszy jej dziesiątą tajemnicę powiedziała, że przez całe życie będzie miała objawienie raz w roku - w rocznicę objawień 25 czerwca. Intencją modlitewną Ivanki jest modlitwa za rodziny.

     Jakov Čolo codzienne objawienia miał od 25.06.1981r. do 12.09.1998r. To 12 września 1998 r. Matka Boża powierzywszy mu dziesiątą tajemnicę powiedziała, że przez całe życie będzie miał objawienie raz w roku na Boże Narodzenie. Intencją modlitewną, którą powierzyła mu Matka Boża, jest modlitwa za chorych.

     Pozostali wizjonerzy Vicka Ivanković-Mijatović, Marija Pavlović-Lunetti i Ivan Dragicević mają nadal codzienne objawienia i znają 9 tajemnic przekazanych im przez Matkę Bożą. Tajemnice dotyczą całej ludzkości, parafii Medziugorje i samych widzących. Powszechnie wiadomo, że tajemnica trzecia, dotyczy trwałego niezniszczalnego znaku, który pojawi się na Górze Objawień Podbrdo, ale oczywiście nikt, oprócz wizjonerów, nie wie, jaki to będzie znak i kiedy się pojawi. W ostatnim czasie Amerykanin Sean Patrick Bloomfield poprzez swoją stronę internetową dał internautom możliwość obserwowania na żywo Góry Objawień. Jest on bowiem twórcą projektu zainstalowania kamery, skierowanej na Podbrdo, która jest usytuowana na "About The Two Hearts Hotel" w Medziugorju. W dzień widać w górnym prawym rogu obrazu figurę Matki Bożej, a także można zobaczyć pielgrzymów, którzy wspinając się na górę i odmawiają różaniec. W nocy natomiast widać kilka punktów świetlnych, które wyglądają jak gwiazdy. Większość tych świateł jest to oświetlenie założone przez parafię przy tablicach różańcowych. Można zobaczyć także światło latarek używanych przez pielgrzymów. Częściowym celem umieszczenia tej kamery jest umożliwienie ludziom zobaczenia zapowiedzianego przez Maryję znaku.

 

Aby obejrzeć na żywo miejsce objawień, kliknij tutaj

 

Sean Patrick Bloomfield jest wielokrotnie nagradzanym reżyserem, scenarzystą i twórcą stron internetowych. Jego prace pojawiły się na History Channel, Fox News, PBS i w innych międzynarodowych stacjach telewizyjnych. Specjalizuje się on w produkcji filmów dokumentalnych i korporacyjnych video. W przyszłości jest planowany również przekaz z Krizevca.

 

Jerzy Ganecki