Margaretka dla Papieża

 Margaretka dla Papieża

„Drogie dzieci! Z woli Bożej jestem tutaj z wami, w tym miejscu. Pragnę, byście otworzyli mi swoje serca i byście przyjęli mnie jako Matkę. Ja swoją miłością nauczę was prostoty życia w bogactwie miłosierdzia i będę was prowadziła do mojego Syna. Droga do Niego może być trudna i bolesna, ale nie lękajcie się, ja będę z wami. Moje ręce będą podtrzymywały was aż do końca, do radości wiecznej, więc nie lękajcie się otworzyć na mnie. Dziękuję wam”. „Módlcie się za kapłanów. Mój Syn wam ich podarował”. (2.05.2008 r.)

Centrum Apostolatu margaetka organizuje nową inicjatywę modlitewną międzynarodowej margaretki dla Ojca Świętego Franciszka. Tym razem margaretki do osób zgłaszających się są wysyłane w formie elektronicznej. Inicjatywa jest objęta patronatem Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. link

Przypominamy, że istotą Apostolatu który został zapoczątkowany 18 lat temu w Polsce przez Echo Maryi Królowej Pokoju, jest zobowiązaniem siedmiu osób do dożywotniej modlitwy za konkretnego kapłana w wybranym dniu tygodnia. W ten sposób tworzą oni symboliczną margaretkę, kwiat o siedmiu płatkach.

Niniejsza inicjatywa modlitwy za papieża to owoc rekolekcji z o. Jamesem Manjackalem, które odbyły się w listopadzie 2015 roku w Warszawie. Idea zrodziła się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w momencie, gdy kapłani odeszli od ołtarza, aby błogosławić uczestników rekolekcji.

Ze względu na Rok Miłosierdzia i wyjątkowe miejsce ŚDM, jako formę modlitwy margaretkowej w intencji Ojca Świętego przyjęto modlitwę św. s. Faustyny i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, który w czasie ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku, powiedział: „Dziś dziękuję wam (...) za duchowe wsparcie, jakiego nieustannie doznaję. I nadal proszę: nie ustawajcie w tej modlitwie, raz jeszcze powtarzam, za życia mojego i po śmierci. Ja zaś, jak zawsze, będę odwzajemniał tę waszą życzliwość, polecając wszystkich miłosiernemu Chrystusowi i Jego Matce”.

Jeśli czujesz w sercu potrzebę duchowego wsparcia Papieża Franciszka, następcy św. Jana Pawła II, w jego jakże trudnej posłudze duszpasterskiej, zapraszamy ciebie do podjęcia modlitwy margaretkowej. Zachęcamy wszystkich do podjęcia współpracy dla dobra kapłaństwa i Kościoła, tym bardziej, że Matka Boża od kilku lat w orędziach prosi o modlitwę za naszych pasterzy.

Specjalnie przygotowana księga z imieniem, nazwiskiem, państwem, wszystkich osób modlących się w Margaretkach w intencji Ojca Świętego zostanie przekazana Papieżowi Franciszkowi. Prosimy również o zgłaszanie już powstałych Margaretek oraz tych, które wcześniej były zrobione dla Ojca Świętego Jana Pawła II, a po jego beatyfikacji przeszły na rzecz jego następcy, aby imiona wszystkich, którzy się modlą w intencji Ojca Świętego Franciszka, zostały zapisane w tej księdze. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Formularz rejestracyjny