Różaniec od Papieża Franciszka dla Mariji Pavlović-Lunetti

 

Widząca Marija zapytana o powracające w mediach doniesienia stwierdzające że Watykan ogłosił negatywny raport na temat zjawisk w Medziugorju i że Papież Franciszek jest im przeciwny, zaprzecza jakoby miały być one prawdziwe.

„To wszystko wymysły i plotki rozsiewane przez media. Zaledwie w zeszłym tygodniu otrzymałam od Papieża Franciszka różaniec”.

Marija opisała jak ksiądz, przybyły z Watykanu do Medziugorja prosto ze spotkania z Papieżem Franciszkiem otrzymał od Jego Świątobliwości różaniec. Zapytał go „Ojcze Święty, jadę do Medziugorja i spotkam się tam z Mariją, jedną z widzących. Czy mogę przekazać jej ten dar od Ciebie?” Papież odpowiedział „Tak, możesz”. Ksiądz następnie udał się do Medziugorja i przekazał Mariji różaniec, informując ją o spotkaniu z Ojcem Świętym.

Marija pokazała nam różaniec z papieskim emblematem. Był on oprawiony w ramę razem z innymi różańcami, włącznie z różańcem, który otrzymała od Papieża Jana Pawła II oraz kolejnym, od Papieża Benedykta XVI.

W mediach od czerwca przewijają się fałszywe doniesienia, że Watykan nie uznaje zjawisk, pomimo tego, iż sama komisja Watykańska potępia raporty jako „zmanipulowane” i mające oczywisty cel podważenia dobrych relacji pomiędzy wiernymi akceptującymi Medziugorje, pielgrzymującymi tam od lat, oraz Ojcem Świętym.