Program Spotkań modlitewnych młodzieży w Medziugorju, wtorek 4 sierpnia

Program 26. Międzynarodowego spotkania młodzieży w Medziugorju był kontynuowany również we wtorek 4 sierpnia 2015. W części dopołudniowej, od godz. 9:00 modlitwę poprowadził ojciec Stanko Ćosić, a katechezę na temat „Modlitwa i życie” ojciec Ljubo Kurtović. Dalej nastąpiły świadectwa.

23-letnia Silvia Costa, dziewczyna z Sycylii, która studiuje w Splice, przedstawiła świadectwo na temat swojej wiary i to po chorwacku. Bardzo kocha Chorwację i język chorwacki. Przez rok studiowała teologię i wówczas zapisała się do szkoły dla tłumaczy. Ta miłość ma swoje źródło w jej miłości do medziugorskiej Matki Bożej.

 

Ojciec Marin Karačić, prymicjant Hercegowińskiej Prowincji Franciszkańskiej złożył zaś świadectwo mówiąc i śpiewając o swoim życiu i wierze. W popołudniowej części programu, świadectwo również w tym roku przedstawili członkowie wspólnoty Cenacolo. Program był kontynuowany od godz. 18:00 modlitwą różańcową i Mszą św. o godz. 19:00, której przewodniczył prymicjant ojciec Ivan Marić iz Čitluku, a kazanie wygłosił ojciec Ljubo Kurtović, proboszcz z parafii Veljaci. Mszę koncelebrowało 540 księży. Po wieczornej Mszy św., przedstawienie dla młodzieży "Credo" wykonali członkowie wspólnoty Cenacolo.

zobacz galerię