Rozpoczęcie 26 modlitewnego spotkania młodzieży

Medziugorje

 

Medziugorje - temat tegorocznego festiwalu to "Pokój wam". 

26 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży oficjalnie rozpoczął się 31 lipca na ołtarzu polowym. Różaniec o godzinie 18.00 prowadził o. Leon Marjanović, a Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii Miljenko Šteko. Mszę koncelebrowało 333 kapłanów. Na początku Eucharystii do młodzieży z całego świata zwrócili się gospodarze, młodzież z parafii Medziugorje, a następnie poszczególne państwa się przedstawiły. Do Medziugorja przyjechała młodzież z około 70 państw. Gospodarz - medziugorski proboszcz ojciec Marinko Šakota przywitał wszystkich mówiąc: „Witajcie w Medziugorju, witajcie u Matki, Królowej Pokoju, która nas bezinteresownie kocha”. Dr o. Miljenko Šteko w kazaniu, nawiązując do hasła spotkania powiedział:

„Pragnę, aby w każdym z nas w tych dniach zaczęło żyć orędzie pokoju – Pokój Wam! To jest hasło tegorocznego spotkania Mladifest. To jest orędzie Zmartwychwstałego Pana i Jego wiecznej prawdy. To jest światło prawdy. Ciemność i kłamstwa prędzej czy później uklękną przed prawdą. Nie odnoszą i nie mogą odnieść sukcesu. Dlatego ciągle potrzebują nowych kłamstw i nowych iluzji. Wszyscy nasłuchaliśmy się kłamstw na naszej życiowej drodze. Nierzadko pozwalaliśmy tej ciemności by z grzechem weszła do naszych serc. Dlatego wszystkim nam potrzebne jest wezwanie pełne miłosierdzia i miłości: Nawróćcie się. Wierzcie Mojemu Synowi. Wierzcie temu, który dał się ukrzyżować, aby dać Wam świadectwo jak wielka jest miłość Ojca. Pośćcie. Módlcie się. Spowiadajcie się. Przeżywajcie Mszę Świętą sercem. Adorujcie Mojego Syna! Pokój Waszym sercom. I niech ten pokój Wam towarzyszy za wstawiennictwem Królowej Pokoju. Pokój Wam i pokój tym, do których przyjedziecie. Zanieście tę atmosferę pokoju. To objęcie Matki - Królowej Pokoju przekażcie tym wszystkim, których spotkacie na swojej drodze. Wierzcie i umacniajcie wiarę. Rozpoznają was po waszej wierze, po ufności w obietnice Chrystusa. I kiedy stąd wyjedziecie wiedźcie, że macie dokąd wrócić i macie do kogo wrócić. Jej matczynej opiece polecam każdego z Was. Pokój Wam!”.

Spotkanie, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy młodzieży z całego świata zakończy się Mszą świętą, w czwartek 6 sierpnia na Križevacu, o 5 rano. Program na żywo transmituje stacja radiowa Mir Medziugorje i mnóstwo innych stacji radiowych, portali internetowych oraz stacji telewizyjnych. Festiwal jest przepełniony modlitwą, śpiewem, katechezami i świadectwami, a wszystkim wydarzeniom towarzyszy Międzynarodowy Chór i Orkiestra, w którym jest młodzież z 24 krajów. Mladifest jest tłumaczony symultanicznie na 17 języków.

zobacz galerię