Obchody 30 Rocznicy powstania Echa Medziugorja

Wszystkie spotkania, które czynić będziecie w imię moje, Bóg Ojciec przygotował przed wiekami - powiedziała Matka Boża do grupy modlitewnej, którą sama wybrała.

  • pietro03

Wszystkich Czcicieli Królowej Pokoju, serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie, za łaskę istnienia „Głosu Maryi”, podczas spotkań, które poprowadzi niestrudzony don Pietro Zorza.

 

Don Pietro Zorza (czyt: dzorca) jest włoskim kapłanem – misjonarzem bardzo blisko związanym z Medziugorjem, gdzie po raz pierwszy przybył w 1986 roku. Od tego czasu żywo interesuje się tym, co dzieje się w tym uświęconym miejscu, rozpowszechniając orędzia Matki Bożej widząc w nich kontynuację objawień Maryi w Fatimie i Lourdes. Przez kilkanaście lat pracował jako misjonarz wśród Włochów w Szkocji i tam właśnie po raz pierwszy usłyszał o objawieniach w Medziugorju. Jest zaprzyjaźniony z wszystkimi widzącymi oraz z ojcami franciszkanami i dzięki temu zna wiele nie publikowanych nigdzie indziej faktów z pierwszych dni objawień, które są zamieszczone w jego dokumentalnej książce pt.: „Drogie dzieci, dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”. Książkę tę (przetłumaczoną na język polski) można będzie nabyć podczas wizyty Księdza lub zamówić u Wydawcy.

Po powrocie ze Szkocji ks. Pietro pozostał nadal do dyspozycji swojego Ordynariusza z przeznaczeniem na misje i wyjechał do  pobliskiej diecezji włoskiej do Rawenny. Parafia, którą obejmował liczyła około 4 000 mieszkańców w tym praktykujących katolików było tylko 50 (jedna autokarowa grupa pielgrzymów)! W miejscowości, w której został proboszczem od 200 lat skutecznie praktykuje się komunizm i jest to najbardziej komunistyczny region Włoch. Praca duszpasterska w takiej parafii oraz zgoda księdza biskupa pozwala mu na wyjazdy, w czasie których głosi orędzia Matki Bożej Królowej Pokoju.

 Program spotkania będzie miał na ogół charakter wieczornego nabożeństwa medziugorskiego (Różaniec, Adoracja, Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała z błogosławieństwem) z możliwą specyfiką danej parafii oraz konferencją don Pietro.

17 listopada 2014, godz. 17.00 – par. Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. ks. Br. Markiewicza 1, 01-493 Warszawa - Bemowo II, tel. 22/6382458

18 listopada 2014, godz. 18.00 – par. Matki Bożej Wniebowziętej, Jarosławice 17, 26-625 Wolanów, tel. 696 606 913 - ks. Antoni Koza

19 listopada 2014, godz. 16.00 – Wieliczka - par. św. Franciszka z Asyżu, ul. Br. A. Kosiby 31, 12/2781866, 668036102