Proboszcz parafii Medziugorje o. Marinko Šakota w Polsce

  • marinkosakota

„Jestem o. Marinko Šakota i jestem kapelanem w parafii Medziugorje od dwóch lat, ale od samego początku objawień w Medziugorju związany jestem z tym fenomenem. Urodziłem się bowiem 5 km od Medziugorja. Już na drugi dzień wszyscy dowiedzieliśmy się o tym, że nastąpiły objawienia. I tak się stało, że następnego dnia czyli 27 czerwca 1981 r. ja, moi bliscy i znajomi udaliśmy się na Podbrdo. Przez pierwsze dni było to całkowicie niezwykłe, niebywałe wydarzenie i przeżycie” – powiedział na spotkaniu w Zagórzu 24.09.12 r.

Tym razem o. Marinko Šakota – już jako proboszcz parafii Medziugorje – będzie gościł na Żywiecczyźnie. 26 maja 2013 roku, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Dzień Matki, Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego – LALIKI k/Zwardonia – od godz. 16.00.

Spotkanie modlitewne będzie miało charakter wieczornego nabożeństwa medziugorskiego połączonego z polską majówką. Ramowy jego przebieg (może ulec zmianie):

* 16.00 – Msza św. z homilią o. Marinko i błogosławieństwem.

* 17.30 – konferencja o. Marinko,

* 18.30 – Majówka połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała,

 

Oprawa muzyczna – Wychowankowie Fundacji Braci Golec i Zespoły Regionalne. Modlitwę różańcową prosimy prowadzić w drodze dojazdu i powrotnej na spotkanie. W czasie spotkań będą rozprowadzane materiały (książki) związane z objawieniami w Medziugorju. Dla usprawnienia spotkania, prosimy o zgłaszanie grup większych i mniejszych do Organizatorów na podane nr telefonów: 33 8646194; lub 668 636 194 Serdecznie zapraszamy.

 

Pobierz ulotkę w formacie pdf