Nowy Papież został wybrany

 

  • franciszek1

     Po piątym głosowaniu konklawe 13 marca 2013 r. o godz. 19.06 pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską biały dym oznajmiający o tym, że nowy papież został wybrany. Jest nim Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek.

     Na samym początku nowy Papież wezwał do modlitwy za biskupa emeryta Benedykta XVI prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

     Całemu światu udzielił Błogosławieństwa apostolskiego Urbi et Orbi:

„Udzielę Błogosławieństwa wam i całemu światu, wszystkim kobietom i mężczyzną dobrej woli. Święci Apostołowie Piotr i Paweł, w których potęgę i władzę wierzymy, niech wstawiają się za nami u Pana. Przez modlitwę i zasługi błogosławionej Maryi zawsze Dziewicy, błogosławionego Michała Archanioła, świętego Jana Chrzciciela, świętych Apostołów Piotra i Pawła i wszystkich świętych, niech Bóg Wszechmogący zmiłuje się nad wami, a przebaczywszy wam wszystkie grzechy, niech Jezus Chrystus doprowadzi was do życia wiecznego. Amen.

Udzielam wam pełnego odpuszczenia i przebaczenia waszych grzechów, czasu na prawdziwą i owocną pokutę, serca zawsze skruszonego i poprawy życia, łaski i pociechy Ducha Świętego oraz wytrwania do końca w dobrych czynach niech wam udzieli Pan Wszechmogący i Miłosierny. Amen.

A błogosławieństwo Boga Wszechmogącego, Ojca i Syna, i Ducha Świętego niech zstąpi na was i pozostanie na zawsze. Amen.”

     Na sam koniec Papież wyraził podziękowanie i dodał:

„Teraz udam się do Matki Bożej prosić ją, aby ona strzegła cały Rzym. Dobrej nocy i dobrego odpoczynku”.

 

     Ze źródeł chorwackich wynika, że nowy papież ma pozytywne nastawienie do fenomenu Medziugorja. Oficjalna strona parafii medjugorie.hr opublikowała informację, że od 25 do 31 maja 2006 r. w Medziugorju przebywał Arcybiskup z Argentyny JE Emilio Ogñénovich. W swoim wywiadzie udzielonym Huanicie Dragićević arcybiskup powiedział, że o wyjeździe do Medziugorja poinformował swojego kardynała Mons. Bergoglio – dzisiejszego papieża – "który był bardzo zadowolony" z tej wiadomości.