Jim Caviezel ponownie w Medziugorju

.

"Otrzymałem tę rolę poprzez Medziugorje, dzięki Maryi."

 

  • james

     Aktor Jim Caviezel, który grał rolę Jezusa w filmie "Pasja" Mela Gibsona, ponownie odwiedził parafię Medziugorje. W 2003 r., gdy aktor był w Medziugorju na prapremierze reżyserskiej wersji filmu Gibsona, udzielił wywiadu dla radia "Mir" Medziugorje. Oto jego wypowiedzi:

     "Usłyszałem po raz pierwszy o Medziugorju, kiedy byłem w piątej lub szóstej klasie. Mówiło się początkowo, że są to objawienia takie same jak w Fatimie, Guadalupe, Lourdes, ale wkrótce zaczęto mówić, iż według miejscowego biskupa nie były one prawdziwe. Jako gorliwy katolik, przyjąłem to, co on powiedział. Wiele lat później poznałem moją przyszłą żonę, pobraliśmy się. Po kilku latach udała się ona do Medziugorja. Kiedy tam przebywała, ja wraz z ekipą filmową kręciliśmy w Irlandii zdjęcia do filmu "Hrabia Monte Christo". Żona zatelefonowała do mnie z Medziugorja, jej głos był trochę zmieniony, ale natychmiast pomyślałem: <<Kimże ja jestem, aby ingerować w twoje doświadczenia duchowe? >>Powiedziała mi, że [jeden z wizjonerów] Ivan Dragićević przyjdzie do Irlandii ....

     "Byłem z nią kilkakrotnie na spotkaniach, i raz podczas Objawienia poczułem fizyczną Obecność. Ivan powiedział mi dwie rzeczy, które mnie bardzo uderzyły: <<Jim, człowiek znajduje czas na to, co kocha>> oraz <<Człowiek nie może znaleźć czasu dla Boga, ponieważ Go nie kocha.>> Następnie mówił na czym polega modlitwa sercem. Było to dla mnie jakby początkiem misji: zawsze modlić się sercem."

     "Otrzymałem tę rolę poprzez Medziugorje, dzięki Maryi. Podczas przygotowań do tej roli zastosowałem to wszystko czego nauczyło mnie Medziugorje. Wraz z Melem Gibsonem codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. W dniach, w których nie mogłem iść na Mszę, przyjmowałem Komunię. Słyszałem wtedy, że Papież spowiada się codziennie, i pomyślałem sobie, że ja także powinienem częściej przystępować do Sakramentu Spowiedzi. Nie chciałem, aby Lucyfer miał jakikolwiek wpływ na to co zrobiłem. Grzeszymy nie tylko czynami, ale także zaniedbaniem. Moim grzechem zaniechania jest to, że ciągle za mało kocham. Dlatego spowiedź była dla mnie przygotowaniem do Eucharystii. Ivan Dragićević i jego żona Laureen podarowali mi kawałeczek relikwii Krzyża Świętego. Noszę Ją ze sobą. Właśnie w tym celu zrobiono w moim ubraniu specjalną kieszonkę. Mam zawsze przy sobie także relikwie Ojca Pio, św. Antoniego z Padwy, św. Marii Goretti i św. Genezjusza, patrona aktorów. Ja również pościłem. Zawsze czytam orędzia. Codziennie widziano mnie z różańcem w ręku."

     Film "Pasja" Mela Gibsona został nakręcony na podstawie objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich. Proces beatyfikacyjny trwający od 1892 r., po stwierdzeniu autentyczności objawienia za przyczyną sługi Bożej A.K. Emmerich, zakończył się uroczyście w lipcu 2004 r. Ojciec św. Jan Paweł II 3 października 2004 r. zaliczył ją w poczet Błogosławionych.